Mrva Stanko Sauvignon

15,00 

Objem fľaše: 0,75l

Obsah alkoholu: 12,5%

Krajina pôvodu: Slovensko

Neskorý zber, suché

Kategórie: Značka:

Popis

Víno Mrva Stanko Sauvignon

Víno Mrva Stanko Sauvignon je víno žltozelenej farby, s bohatou vôňou ovocno-rastlinných tónov, najmä zrelých egrešov, zelenej broskyne, žihľavy a lúčneho medu. Víno s výrazným chuťovým vnemom, s dominujúcou chuťou egrešov, žihľavového extraktu a dužiny grapefruitu, s vábivými kyselinami a vyrovnanou, jemne korenistou dochuťou.

Vína zo sauvignonu sú mimoriadne korenisté, majú intenzívnu arómu po čiernych ríbezliach, žihľave alebo broskyniach, plné s výraznými kyselinami. Vo vybraných polohách dosahujú vynikajúcu kvalitu a typický odrodový charakter.

O jeho pôvode sa vie tak málo ako o všetkých ďalších ,,starých“ odrodách. Najnovšie zistenia molekulárneho rozboru poukazujú nato, že by mohol byť priamym potomkom Tramínu. Jedným z rodičovských partnerov je údajne Cabernet Sauvignon. S určitosťou možno uviesť len to, že jeho pravlasťou je Francúzsko. Z Francúzska sa Sauvignon rozšíril do celého sveta. U nás bol zaregistrovaný v roku 1941.

Mrva Stanko Sauvignon

Odporúčame podávať:
k morským špecialitám aj sladkovodným rybám, najlepšie ku grilovanému halibutovi so špargľou na masle, ďalej k úpravám hovädzieho mäsa, najlepšie však k teľaciemu kolenu v paradajkovej omáčke, k chuťovo výraznejším šalátom.

Bližšie informácie o víne Mrva Stanko Sauvignon

Oblasť: Malokarpatská
Cukornatosť pri zbere: 21,6 °NM
Fľašová zrelosť: 1 – 2 roky
Obsah kyselín: 6,92 g/l
Obsah zvyškového cukru: 5,4 g/l
Podávať pri teplote: 11 – 12°C

Vitajte na Daruj Alko

Obsah stránky je dostupný len osobám starším ako 18 rokov. Dbáme na zodpovedné pitie alkoholu!