Dictador Insolent XO

89,90 

Objem fľaše: 0,7l

Obsah alkoholu: 40%

Krajina pôvodu: Kolumbia

Kategórie: Značka:

Popis

Dictador Insolent XO

Rum Dictador Insolent XO sa vyrába v Kolumbii a zreje vo výbere súdkov. Na výrobu tohto sladkého korenistého rumu so silnou chuťou kávy moka sa použili súdky z bourbonu, zo sherry a z portského.

V roku 1751 Severo Arrango y Ferro (Dictador) pricestoval do Kolumbíjskeho Cartagena de Indias. Mal riadiť a rozširovať obchodný styk medzi španielskými koliniami v Amerike a Španielskom. Jeho rastúca moc a sila mu ale vyslúžila prezývku „Dictador“.

Dictador si od prvého okamihu zamiloval sladkastý „elixír“, hojne destilovaný v Strednej a Južnej Amerike, ktorému sa hovorilo rum. Vďaka tomu sa rozhodol stať jedným z najväčších a najúspešnejších producentov a obchodníkov s rumom. A aby nezostal svojej povesti nič dlžný, tak sa zameral na rum, ktorý mal byť iný než väčšina produkcie, ale zároveň vysoko kvalitný.

Názov Dictador však rum získal až v roku 1913, kedy sa jeho potomok Don Julio Arrango y Parra rozhodol založiť podnik Destileria Colombiana. Don Julio študoval nielen život svojhon obdivovaného predka, ale aj jeho zapálenie a znalosti pre produkciu jedného z najkvalitnejších rumov v Karibiku tej doby. Ako poctu legende po ňom pomenoval značku rumov vyrábaných v jeho podniku

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Vitajte na Daruj Alko

Obsah stránky je dostupný len osobám starším ako 18 rokov. Dbáme na zodpovedné pitie alkoholu!