Courvoisier je značka alkoholu v kategórii cognac

Po celé dve storočia je Courvoisier ručne vyrábaný a veľmi často oceňovaný koňak, ktorý kombinuje tradičné technológie výroby s neúprosne nastupujúcimi inováciami. Courvoisier je medzi štyrmi hlavnými koňakovými domami na svete.

Legenda hovorí, že cisár Napoleon Bonaparte sám vybral Courvoisier ako jeho preferovaný koňak, a preto sa často nazýva „Napoleonov koňak“. Firma pochádza z roku 1828 a od tej doby má svoje sídlo v mestečku Jarnac.

V súčasnosti je jedinou značkou koňaku, ktorá kontroluje celý proces výroby – od hrozna až po finálnu fľašu. Veľmi úzko spolupracuje s viac než 800 producentmi hrozna, aby si boli istí kvalitou suroviny. Zároveň veľmi úzkostlivo dbajú na kvalitu sudov – tie sa ručne vyrábajú z viac než 200 rokov starých dubov, na základe veľmi presných špecifikácií. Celý proces výroby je rozdelený do 4 fáz – pestovanie hrozna, destilácia, starnutie, blending (miešanie).

S prestížnymi fľašami ako Napoleon alebo Josephine sa Courvoisier pohybuje v hornej časti trhu s luxusnými liehovinami. Nápoj je silne zakorenený v americkej hip-hopovej kultúre na čele s Busta Rhymes a P. Diddy, ktorý mu venovali pieseň „Pass The Courvoisier“ ako tradičnému koňaku.

courvoisier cognac konak logo znacka